Můj život na ch@tu

pic_k_3

1. český román o chatování

Děj tohoto románu se odehrává na chatu, tedy na diskusním internetovém portálu. Hlavními hrdiny jsou mladí lidé, tři muži a tři ženy, kterým internetová komunikace zásadně změnila život. Přestože se navzájem neznají, každý den vstupují stále znova do stejného virtuálního světa, ve kterém je vše dovoleno a od kterého každý očekává něco jiného.

Tomáš je třicetiletý, čerstvě rozvedený správce IT. Má největší zkušenosti jak s počítači, tak s chatem. Proto je v románu čtenářům průvodcem, který je s novým prostředím chatu seznamuje a popisuje jim různé situace, do kterých se mohou dostat. Na chatu je už závislý, chodí na něj klidně i jen proto, aby pozoroval ostatní.

Petra je sice již dvaadvacetiletá mladá žena, ale stále ještě nesmělá. Pracuje jako úřednice na poště. Hledá kluka na vážný vztah, ale protože má malé sebevědomí, nedokáže žádného ani oslovit. Na chatu se ale zcela nečekaně proměňuje a chová se jako náruživá a životem protřelá žena.

František žije na vesnici. Je mu 45 let, je ženatý a má dvě malé děti. Protože pracuje jako obchodní zástupce, hodně cestuje. Před svými pracovními cestami po republice využívá chat, aby se mohl seznamovat s mladými dívkami. Navíc v dostatečné vzdálenosti od domova a vesnických všudypřítomných zvědavých očí. Na chatu používá dvě identity (jeden skutečný profil, ale bez informací o dětech a v druhém profilu má údaje o sobě před 20 lety, včetně své dřívější fotky).

Karolína je devatenáctiletá studentka vysoké školy. Je si vědoma své krásy, a tak ráda svádí muže. Seznámí se s nimi na chatu, pak si s nimi dá schůzku, i s několika najednou, a následně je všechny skrytě pozoruje. Líbí se jí, jak si s nimi zahrává a jak jí to pěkně vychází.

Michal je dvacetiletý kluk upoutaný na vozík. Dříve sportoval, závodně jezdil na kole, ale po bouračce zůstal ochrnutý. V nemocnici poprvé poznal chat, a tak mohl opět po delší době z nemocniční postele přes zapůjčený notebook komunikovat se světem. Navíc v nemocnici poznal svou lásku – sestřičku Markétu.

Pavlína je další studentkou. Té spolužačka poradila, aby si přivydělávala na studium sexem za peníze. Po první zkušenosti zjistí, že to není špatné, zvlášť když si vybírá své klienty na chatu, především podle jejich fotek. No řekněte, která si to může dovolit.

Čtenář se tímto románem seznamuje s virtuálním světem, ve kterém každý může vystupovat za koho chce, může mít více identit a když jej nějaká identita omrzí, stačí ji vymazat a vytvořit si novou.Tady nemusíte snít, protože se váš svět tvoří přímo před očima.

Záleží pouze na vás, jakou cestou se chcete vydat a na jak blízko si toho druhého při komunikaci pustíte k tělu. Přestože se totiž zdá, že je ten druhý hodně vzdálený, může klidně sedět u počítače ve stejné ulici, případně v jiné místnosti ve stejném bytě. A co víc, vůbec netušíte, že ta krásná, milá a vtipná blondýnka, do které jste se tak hluboce zamiloval je pouze nezaměstnaný alkoholik s množstvím volného času, který věnuje právě vám.

 

Ukázka z knihy

Román Můj život na chatu - ukázka

 

V médiích

Internet:

eruditus _logo

Rozhovor se mnou o knize na internetovém serveru Eruditus.cz. Přečíst si jej můžete zde.

 

Comments are closed.