Za ty prachy to přece vydržím!

jazykové verze: česká, polská (BIURALISTA JARDA O. BOHATER NASZYCH CZASÓW)

---

Černá situační komedie, která přibližuje s humorem a ironií co všechno jsou lidé pro peníze schopni udělat bez toho, že domyslí konce takovýchto „výhodných“ nabídek.

Jarda je ženatý muž středního věku. Mohl by být docela spokojený, jen kdyby jej nesužovaly dluhy, které dělá jeho manželka neuváženým nakupováním. Navíc si jej dobírá mladý kolega z kanceláře, že je ňouma, chodí v obleku a mluví jen spisovně a že i když se s ním vsadí o zajímavou finanční částku, nenechá si udělat ani malou kérku na skrytém místě na těle. Jarda sázku přijímá a ten samý den se jde podívat do nedalekého tetovacího salónu. Tam jej tatér informuje o různých možnostech a také mu řekne, že zrovna nyní jeho kamarádka hledá pro svůj sociologický výzkum člověka a nabízí za to neuvěřitelné peníze. Navíc se na to prý Jarda určitě hodí. Když ji Jarda v kanceláři navštíví, dozvídá se, že by si za půl miliónu měl nechat udělat tetování na čelo, které musí mít viditelné celý měsíc! Přestože Jarda nabízenou sumu potřebuje jako nikdy před tím, tuto nabídku odmítá. Vždyť pracuje na významném úřadě!
Druhý den, když jej doma vlastní těhotná manželka před svým šéfem, což je i její tajný milenec, který je u nich na návštěvě, ponižuje, že je ňouma a že se nedokáže o svou rodinu finančně postarat, se Jarda rozhodne pro tetování, a tedy pro získání slíbené částky. Celý měsíc to určitě vydrží a všem ukáže, jaké peníze umí za měsíc vydělat! Z nich pak splatí všechny manželčiny dluhy a zbudou jim ještě peníze do rezervy až se jim to malé narodí. Nic ale není tak jednoduché, jak se Jardovi na první pohled zdálo…

Obsazení: 5 mužů, 2 ženy

Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.

Comments are closed.