Díky ségra, že Tě mám!

jazykové verze: česká

---

Komediální příběh přibližující začátek jednoho na první pohled prostě vypadajícího vztahu dvou mladých nezadaných lidí.

Denisa je mladá, svobodná a extrovertní podnikatelka, která se zabývá finančním poradenstvím.

Její mladší sestra Aneta je jejím přesným opakem, neboť se jedná o vdanou introvertku s malým synem, která je nezaměstnaná a brigádně si přivydělává jako messengerka rozvážející zásilky na kole.

Na stejné patro domu, hned vedle Denisina bytu, se přistěhuje paní Weberová, která je vším možným, jen ne pohodovou a milou sousedkou.

Robert je svobodný mladý muž, který pracuje v reklamní agentuře a rád sportuje, především běhá. A to nejen se svým kamarádem Tomášem.

Jednoho dne se spolu u lavičky v parku náhodně setkají Denisa a Robert. Denisa v letním slunném dni odpočívá v parku místo zrušené obchodní schůzky a Robert zdolává svoji pravidelnou denní porci naběhaných kilometrů. Když Denisa v parku najde Robertovu peněženku, která mu při běhu vypadla, seznámí se a zjistí, že to mezi nimi již od prvních minut jiskří. A tak se dohodnou, že se sejdou ještě téhož dne na večeři, která dopadne skvěle.

Za dva dny chtějí oba mladí lidé jít na beznadějně vyprodaný koncert známé kapely. „Naštěstí“ se Denise podaří, díky přátelům, získat na tento koncert nedostatkové dva lístky. Den před koncertem se ale Denisa dozví, že jí na stejný termín přijede nečekaně zahraniční klient, kterému už dvakrát schůzku odřekla. Jedná se o velkou zakázku, a tak to už není možné odřeknout potřetí. Proto se Denisa sejde s Anetou a požádá ji, aby jí na koncertě zastoupila. Řekne jí informace o Robertovi a také dá návod, jak se má chovat – více extrovertněji, než je zvyklá.

Aneta jde s Robertem na tento koncert a od této chvíle se poklidný děj této hry dramaticky změní. Setkání na tomto koncertě totiž zásadním způsobem vstoupí do životů jak Anety a Roberta, tak také Denisy, paní Weberové, Tomáše, i Denisina bývalého přítele Karla.

Tato konverzační, situační a vztahová komedie obsahuje řadu překvapivých zápletek, humoru, ironie, trapasů, nedorozumění a také manipulaci s divákovým vnímáním postav a celého děje hry.

Obsazení: 3 ženy, 3 muži

Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.

-----

Comments are closed.